سقف شیروانی

دسته بندی ها :

سقف شیروانی

به نوعی از سقف­ها گفته می شود که حالت سه گوش دارند و اگر از روبرو به آنها نگاه کنید شیب داشته و به شکل مثلث دیده می‌شود.

این سقف­ها از گذشته تا به حال مورد استفاده قرار گرفته است.

این شیب می تواند کم و یا حتی تند باشد که کمترین آن 15 درجه و بیشترین شیب مربوط به زاویه 70 درجه است و این مورد بستگی به سلیقه دارد.

اما یکی از مسائل در رابطه با سقف شیروانی این است که ارتفاع و فضای اتاق زیر آن بسیار کم است.

مدل­های سقف شیروانی عبارتند :

ورق شیروانی، یوبوت، تیر دال و انواع دیگری. از عوامل مهم که در ساخت سقف مدنظر است، وزن آن می­باشد که با توجه به مواد و متریال به کار رفته در آن متفاوت است. برای داشتن سقف سبک شیروانی می­توان از مصالح سبک تر استفاده کرد اما باید توجه داشت که مصالح به کار برده و وزن سقف باید مورد تایید مهندسان و متخصصان باشد. همچنین بعد از ساخت باید سالیانه سقف را چه از درون و چه از بیرون آن بررسی کنید تا در صورت داشتن عیب آن را رفع کنید و از هزینه­های سنگین و عیوب بیشتر پیشگیری کنید.

مزایای سقف شیروانی یا سقف شیب دار

استفاده از سقف شیروانی در مناطقی که سردسیر هستند و باران و برف زیادی در سال میبارد، باعث می‌شود تا آب باران به راحتی از لوله‌های سرازیر شده و به پایین بریزد.

همینطور در زمان بارش برف نیز نیاز به برف‌روبی نیست. درواقع خانه شیروانی باعث می‌شود تا مقاومت مصالح به کار رفته در ساختمان افزایش یابد و در معرض رطوبت قرار نگیرند. همچنین هزینه ساخت و نصب این سقف ها بسیار کم می­باشد و از مصالح ارزان در آن استفاده می‌شود. از مزایای دیگر استفاده از سقف شیروانی قابلیت نصب در همه مکان‌ها مثل ویلا، آپارتمان، مناطق مسکونی و تجاری می‌باشد.

در کنار صرف هزینه کمتر برای نصب سقف شیروانی به علت کم بودن اندازه ستون و تیر­ها ی به کار رفته در آن وزن سقف کاهش می­یابد و فشار کمتری به ساختمان وارد می شود. اما مزیت قابل توجه این است که استفاده از سقف شیروانی زیبایی چشمگیر و خاصی را به محل اجرا می­دهد. همچنین مقاومت بالایی در انواع اقلیم های آب و هوایی دارد.

سقف ویلا

سقف خانه ­ها به دو دسته مسطح و شیبدار تقسیم‌بندی می‌شوند.

که از قدیم تا به حال سقف ها در مناطق شمالی کشور به صورت شیب دار ساخته می‌شوند، اما تغییرات اساسی داشته اند.

در این مناطق که بارش زیاد است بسیاری از ویلاها سقف شیروانی دارند.

برای ساخت این سقف ها بهتر است از آهن و ورقه های آهنی بیشتر استفاده کرد چون کمتر دچار زنگ خوردگی و واکنش با آب و رطوبت حاصل باران می شوند و طول عمر بیشتری خواهند داشت.

ورق اکرلیک

ورق اکرلیک

برچسب ها :

نظرات شما

X
قالب فروشگاهی